Почитувани,

Големо задоволство ни е да Ве информираме дека за прв пат во британскиот весник "AUDIENCE" (водечки магазин во областа на музичката индустрија кој го има во 80 земји во целиот свет и на кој се претплатени сите светски менаџери,букинг агенти и промотери) се појавува текст за некоја промотерска куќа од регионот со соодветно интервју за концертните активности на Авалон Продукција во изминатата и оваа година.

Ваша,

Авалон Продукција

 
16.04 2015

 
 
WHITESNAKE, историската PURPLE TOUR ја носат и во СКОПЈЕ!!!
     
22.03 2015

 
 
Billy Idol-headliner-на првиот Zagreb Calling!
     
17.03 2015

 
 
Великаните на Хеви Металот - JUDAS PRIEST headline-ри на Belgrade Calling 2015!!!
     
02.03 2015

 
 
Концертот на One Republic во Скопје, префрлен во арената Борис Трајковски
     
07.12 2014

 
 
Кралевите на живата свирка - ТОТО во Белград !
     
20.11 2014

 
 
Сензационално: One Republic доаѓаат во Скопје!!!
     
Whitesnake пристигнуваат во Белград со нивниот нов албум “Forevermore”!!!

"Muzej Revolucije"

Авалон Продукција активна на Twitter и Facebook!!!

Amy Winehouse го потврди учеството на BBK !!!

HURTS победници на NME music awards, за најдобар нов бенд!!!

АВАЛОН ПРОДУКЦИЈА ВО БРТАНСКИОТ AUDIENCE !!!

HURTS го потврдија својот настап на Glastonbury!!!

MOBY: Официјалното видео за “The Day”