17/03 2015 

Почитувани,

Со големо задоволство сакаме да Ве информираме дека се познати сите детали околу годинешниот Belgrade Calling Festival.

Оваа година Belgrade Calling, на барање на фановите го враќа хеви металот, а како главни звезди доаѓаат Judas Priest - еден од најголемите, најпопуларните и најзначајните хеви метал бендови на сите времиња.

Ова ќе биде прв голем open – air настап на Judas Priest во Белград, каде Halford & Co. ќе го промовираат својот нов албум „Redeemer of Souls“ и ќе отсвират најголем дел од своите култни нумери. Тоа што овогодинешниот Belgrade Calling Festival го прави најголемиот рок спектакл на просторите на целиот Балкан е фактот дека заедно со Judas Priest како специјален гостин ќе настапи уште еден голем хеви-метал бенд „Helloween“ кој за прв пат доаѓа во Белград.

Честа да го отвори овогодинешниот Belgrade Calling Festival ја доби македонскиот бенд Steel Temple. Влезниците за овој рок спектакл во продажба ќе бидат од 11.03.2015 (среда) преку глобалната мрежа на eventim.rs за просторите на целиот Балкан како и преку продажната мрежа на КупиКартиЗаСе за Македонија по цена:

ПАРТЕР – 1500,оо денари

ГОЛЕДЕН ПАРТЕР – 2000,оо денари

ФАН ПИТ – 2300,оо денари

Ваша,

Авалон Продукција

 
16.04 2015

 
 
WHITESNAKE, историската PURPLE TOUR ја носат и во СКОПЈЕ!!!
     
22.03 2015

 
 
Billy Idol-headliner-на првиот Zagreb Calling!
     
02.03 2015

 
 
Концертот на One Republic во Скопје, префрлен во арената Борис Трајковски
     
07.12 2014

 
 
Кралевите на живата свирка - ТОТО во Белград !
     
20.11 2014

 
 
Сензационално: One Republic доаѓаат во Скопје!!!
     
19.11 2014

 
 
Големо скопско затварање на проектот Македонско Девојче со Каролина
     
18.11 2014

 
 
Morrissey ја продолжи европската турнеја поради концертот во Белград
     
10.10 2014

 
 
Супер ексклузивен концерт на гитарската легенда JOHN McLAUGHLIN & THE 4th DIMENSION на 22ри Ноември во Скопје!