28/03 2011 

Последни вести пред големиот „оган“. Познат редоследот и тајмингот на учесниците во спектакуларниот фестивал Скопје Гори.

 

 

Први на сцената во 20.00 часот ќе се појават Чалгија Саунд Систем. Веќе во 21.00 часот на ред се С.А.Р.С. 22.00 е резервиран за Елементал а 23.00 за музичката „бомба“ британците The Hurts. Момците кои што го освоија модерното време ќе ги гледате и слушате до 30 минути по полноќ. И тогаш веќе на сцена ќе се појави Gramophonedzie.

 

 

 

Целовечерна забава без пауза. 26 мај е денот а Скопско Кале локација која не смеете да ја заобиколите. Влезниците по цена од 900 денари можете да ги најдете во мрежата на билет сервисот www.kupikartizase.com . Скопје навистина ќе гори. Ама само од музика и добра забава..

 
16.04 2015

 
 
WHITESNAKE, историската PURPLE TOUR ја носат и во СКОПЈЕ!!!
     
22.03 2015

 
 
Billy Idol-headliner-на првиот Zagreb Calling!
     
17.03 2015

 
 
Великаните на Хеви Металот - JUDAS PRIEST headline-ри на Belgrade Calling 2015!!!
     
02.03 2015

 
 
Концертот на One Republic во Скопје, префрлен во арената Борис Трајковски
     
07.12 2014

 
 
Кралевите на живата свирка - ТОТО во Белград !
     
20.11 2014

 
 
Сензационално: One Republic доаѓаат во Скопје!!!
     
19.11 2014

 
 
Големо скопско затварање на проектот Македонско Девојче со Каролина
     
18.11 2014

 
 
Morrissey ја продолжи европската турнеја поради концертот во Белград