change language
 
 
 
18/11 2013

 

Почитувани,

Како што јавува и официјалниот веб на Whitesnake, огромно задоволство ни е да Ве информираме дека еден од најголемите рок бендови на сите времиња Whitesnake (100 greatest artist of hard rock ever) го вклучи и Скопје во склоп на новата светска турнеја. На оваа турнеја Whitesnake ќе го промовираат својот нов “The Purple Album” кој во продажба ќе биде од 19ти Мај.

Како што веќе веројатно знаете, David Coverdale одлучи да сними албум на кој ги стави своите омилени песни кои ги отпеа во период од 1973 до 1976 година, на албумите од Deep Purple - ”Burn” , ”Stormbringer” и “Come Taste the Band”, песни кој во најголем број ги напишаа заедно со легендарниот Ritchie Blackmore....

За овој албум David Coverdale изјави:

„Овој албум го издавам во знак на голема благодарност спрема групата Deep Purple“ .

„Како што неодамна му реков на Richie – вие момци ме однесовте на неверојатно музичко патување кое сеуште трае и благословен сум што ве имав за учители! Едвај чекам да ги отпеам овие прекрасни песни во живо и да запловам со фановите во Purple магија!“

Концертот ќе содржи на 25ти Ноември во арената Борис Трајковски. Навистина се работи за „once in a life time“ концерти на Whitesnake, со единствена можност публиката во една вечер да ги чуе најголемите Deep Purple хитови ”Burn”, ”Stormbringer”, ”Soldier of Fortune”, ”The Gypsy” како и Whitesnake хитовите: ”Here I go Again”, ”Fool For You Loving”, ”Still Of The Night”, ”Is this Love” …

Влезниците за овој голем спектакл за целата светска турнеја во продажба ќе бидат пуштени на 17ти април, а во Македонија ќе можат да се набават преку продажната мрежа на www.kupikartizase.com .

Авалон Продукција освен во Скопје е организатор на концертите на Whitesnake и во Белград l 22.11.2015 - сала Пионир и Загреб l 21.11.2015 – КЦ Дражен Петровиќ (Цибона).

Ваша,
Авалон Продукцијапрочитај повеќе...
 
 
постари вести
 
16.04.2015

WHITESNAKE, историската PURPLE TOUR ја носат и во СКОПЈЕ!!!
22.03.2015

Billy Idol-headliner-на првиот Zagreb Calling!
17.03.2015

Великаните на Хеви Металот - JUDAS PRIEST headline-ри на Belgrade Calling 2015!!!
02.03.2015

Концертот на One Republic во Скопје, префрлен во арената Борис Трајковски
07.12.2014

Кралевите на живата свирка - ТОТО во Белград !
постари најави
број на посети